کلنگ آغاز ساخت بیمارستان فوق‌تخصصی کودکان زنجیره امید به زمین زده شد

اخبار

1396/5/21-   مراسم آغاز پروژه ساخت و بهره‌برداری بیمارستان 540 تختخوابی آموزشی فوق‌تخصصی جراحی کودکان زنجیره امید چهارشنبه گذشته برگزار شد. به گزارش روابط عمومی خیریه زنجیره امید، دکتر حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، دکتر شهریاری دبیرکل مجمع خیرین سلامت، نمایندگان شرکت دستیار دولتی بیمارستان‌های پاریس (APHP)، کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان (UNHCR)، سفارت […]

تصویر مراسم آغاز پروژه ساخت بیمارستان فوق‌تخصصی کودکان زنجیره امید
1396/5/21-

 

مراسم آغاز پروژه ساخت و بهره‌برداری بیمارستان 540 تختخوابی آموزشی فوق‌تخصصی جراحی کودکان زنجیره امید چهارشنبه گذشته برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی خیریه زنجیره امید، دکتر حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، دکتر شهریاری دبیرکل مجمع خیرین سلامت، نمایندگان شرکت دستیار دولتی بیمارستان‌های پاریس (APHP)، کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان (UNHCR)، سفارت فرانسه در ایران، جمعی از حامیان زنجیره امید و هنرمندانی چون رخشان بنی اعتماد، نرگس آبیار و مهراوه شریفی‌نیا نیز در این مراسم حاضر بودند. این بیمارستان بر اساس قرارداد فی‌مابین دانشگاه علوم پزشکی تهران و مؤسسه خیریه بین‌المللی زنجیره امید توسط زنجیره امید و با کمک‌های مردم ساخته  خواهد شد. بخش جراحی‌های اطفال، اقامتگاه کودکان، مرکز بازتوانی کودکان، مرکز تحقیقات و… از جمله بخش‌های این بیمارستان است.

تصویر مراسم آغاز پروژه ساخت بیمارستان فوق‌تخصصی کودکان زنجیره امید

مریم مرعشی مدیرعامل مؤسسه خیریه زنجیره امید، با اشاره به فعالیت‌های 10 سال گذشته این مؤسسه، گفت: خیریه زنجیره امید با همکاری زنجیره امید فرانسه، با اعزام بیش از 85 تیم فرانسوی به ایران و همکاری بسیاری از پزشکان ایرانی و نیز با کمک خیرین توانستند 8600 کودک را در سه رشته تخصصی قلب، ارتوپدی و جراحی درمان کنند.

مرعشی افزود: بیمارستان زنجیره امید در زمینی به مساحت 25 هزار مترمربع ساخته خواهد شد. شرکت APHP فرانسه برای نخستین بار در ایران بر اساس قرارداد همکاری با مؤسسه زنجیره امید، از سال گذشته با مشارکت شرکت مهندسان مشاور تینا فرآیند، تحقیقات امکان‌سنجی خود را درزمینه ساخت این بیمارستان آغاز کرد. وی با بیان اینکه، هیچ نوع شریک مالی برای این بیمارستان وجود ندارد، افزود: سه نوع بهره بر در این بیمارستان وجود خواهد داشت، گروه اول کودکانی که به درمان در این بیمارستان نیاز دارند، گروه دوم کودکان متوسط جامعه که تحت پوشش بیمه مراجعه می‌کنند و گروه سوم کودکانی که توان پرداخت مالی دارند که در هر سه صورت خدمات پزشکی و درمانی در این بیمارستان یکسان انجام خواهد شد. البته هم‌زمان با ساخت این بیمارستان تربیت نیروی انسانی بیمارستان نیز آغاز خواهد شد. دکتر حسینعلی شهریاری، دبیرکل مجمع خیرین سلامت و نماینده زاهدان در مجلس شورای اسلامی، گفت: خانم مرعشی با تلاش بسیار و جلب و جذب بسیاری از خیرین توانستند خدمات ارزنده‌ای در حوزه درمان اطفال در کشور انجام دهند و امروز نیز با کلنگ‌زنی احداث این بیمارستان نفس تازه‌ای در کالبد خدمات درمان اطفال دمیده خواهد شد.

تصویر مراسم آغاز پروژه ساخت بیمارستان فوق‌تخصصی کودکان زنجیره امید
وزیر بهداشت نیز در این مراسم با گرامی‌داشت یاد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلح نظام گفت: دولت از تمامی خیرینی که برای رفاه مردم و همچنین تسهیل درمان بیماران تلاش می‌کنند حمایت خواهد کرد. وی ساخت بیمارستان فوق تخصصی اطفال امید در یکی از مناطق محروم جنوب شهر تهران را ارزشمند توصیف کرد و افزود: در دولت دکتر روحانی 700 سازمان مردم‌نهاد در حوزه سلامت وجود داشته که یکی از آن‌ها مؤسسه زنجیره‌ی امید است که با حول و قوه الهی و تلاش خیرینی مانند خانم مرعشی، گام‌های بزرگی برای توسعه رفاه اجتماعی و سلامت مردم برداشته خواهد شد.

تصویر مراسم آغاز پروژه ساخت بیمارستان فوق‌تخصصی کودکان زنجیره امید
برچسب ها :

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس جهت کسب اطلاعات بیشتر

شما می‌توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ساخت بیمارستان با ما در ارتباط باشید.

آیا می‌خواهید از ساخت این بیمارستان بیشتر بدانید؟

شما می‌توانید فرم زیر را تکمیل نموده تا ما در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.